AVISTA - Koncert 13 lipca 2014, godz 12.30 Kościół w Miłkach

avista zdjęcieKoncert w ramach Art. Ex Libris 13-07-2014  godz. 12.30.,Kościół p/w NMP KP w Miłkach
 AVISTA – kwartet smyczkowy
Żeński kwartet smyczkowy „Avista” powstał w 2006 r. z inicjatywy czterech artystek – absolwentek Akademii Muzycznych w Bydgoszczy i Gdańsku, pracujących w orkiestrze Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej. 
W skład kwartetu wchodzą:
Olga Kłosowska – I skrzypce
Marta Nikiel – II skrzypce
Katarzyna Lorek – altówka
Ewa Gawrońska – wiolonczela
Członkinie kwartetu „Avista” podnoszą swoje kwalifikacje artystyczne, uczestnicząc w wielu kursach mistrzowskich oraz pracując pod kierunkiem znakomitych muzyków, takich jak: Roman Jabłoński, Tomasz Strahl, Agata Jarecka, Krzysztof Sperski, Robert Szreder, Wolfgang Marschner, Paweł Puczek, Marieke Kesser, Danuta Głowacka-Pitet, Alfredo Persichil, Niklas Schmidt.
W reperturze kwartetu smyczkowego „Avista” znajduje się szeroki wybór muzyki klasycznej, rozrywkowej, filmowej i kabaretowej. Zespół koncertuje w kraju i zagranicą (występował w Niemczech, na Litwie i Węgrzech, w Belgii, Rosji, Szwecji, Hiszpanii i Macedonii). Kwartet współpracuje z innymi zespołami i solistami przy realizacji projektów artystycznych (m.in.: Edytą Górniak, Tomaszem Kamińskim, Grzegorzem Piotrowskim. W lipcu 2010 r. kwartet wziął udział w koncercie jubileuszowym z okazji 25-lecia zespołu „Czerwony Tulipan”, podczas XXXVII Ogólnopolskich Spotkań Zamkowych „Śpiewajmy Poezję”. Uczestniczył w nagraniu ścieżki dźwiękowej do choreografii „Tribute to Michael Jackson” Formacji Tanecznej „Lotos – Jantar” z Elbląga. 23 stycznia 2011 r. zespół wystąpił z koncertem „To Mazury, nie Wiedeń” w Polskim Radiu Olsztyn w ramach cyklu „KoncerTOwe Mazury” (część kampanii promocyjnej Pojezierza Mazurskiego w konkursie Fundacji „New7Wonders”). Nagranie zostało zarejestrowane i ukazało się na płycie CD. 
„Avista” prowadzi ożywioną działalność edukacyjną i propagującą muzykę klasyczną, uczestnicząc m.in. w szkolnych i przedszkolnych koncertach kameralnych (we współpracy z Filharmonią Warmińsko-Mazurską) oraz charytatywnych koncertach dla dzieci (np. w Szpitalu Dziecięcym w Olsztynie). 
Za działalność artystyczną zespół otrzymał w 2010 i 2011 r. stypendium Prezydenta Miasta Olsztyn.